Kiedy warto sięgnąć po soczewki korekcyjne?

0
962

Postęp technologiczny umożliwił stworzenie alternatywnego rozwiązania wobec tradycyjnych okularów. Są nim soczewki korekcyjne, czyli zminiaturyzowane szkła, które zakłada się bezpośrednio na powierzchnię oka (na film łzowy). W ten sposób możemy korygować wadę wzroku, zapewniając sobie lepsze widzenie, jednocześnie unikając wszystkich niedogodności związanych z użytkowaniem okularów. Oczywiście każdy ma własne preferencje, ale soczewki są najczęściej znacznie wygodniejsze od okularów.

Sport a okulary

Doskonałym przykładem sytuacji, w której soczewki korekcyjne (takie jak np. https://www.twojesoczewki.pl/pol_m_soczewki-kontaktowe-100.html) wygrywają z okularami, są treningi sportowe. Stosowanie okularów podczas aktywności fizycznej wiąże się z ryzykiem ich szybkiego uszkodzenia, zwłaszcza jeśli nie korzystamy ze specjalnych zabezpieczeń, które zapobiegają ich samoczynnemu zsuwaniu. Poza tym okulary lubią parować, co zmniejsza komfort ćwiczącej osoby, a gdy są wyposażone w niedopasowane, zbyt małe szkła lub szerokie oprawki, mogą niekorzystnie wpływać na pole widzenia. Stosowanie okularów podczas sportów kontaktowych i gier drużynowych jest wręcz niebezpieczne. W soczewkach korekcyjnych ćwiczy się znacznie wygodniej, a ryzyko przypadkowego urazu oka jest mniejsze. Tego typu sprzęt sprawdzi się zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych, w ćwiczeniach na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej i siłowni.

Zmiana koloru oczu

Niedocenianą zaletą soczewek kontaktowych jest możliwość łatwej zmiany koloru oczu. To ciekawy, doraźny zabieg kosmetyczny, który otwiera przed użytkownikiem możliwość łatwej zmiany codziennych stylizacji. Warto pamiętać, że w sprzedaży znajdziemy nie tylko tradycyjne soczewki korekcyjne, ale również tzw. zerówki, czyli soczewki kolorowe. To idealny wybór dla osób, które potrzebują odrobiny odmiany i chcą przynajmniej na krótką chwilę zmienić swój wygląd. Najłatwiej osiągnąć ten cel właśnie przez zmianę koloru oczu. Jeśli zatem przygotowujesz oryginalną imprezową stylizację lub po prostu chcesz odmienić swój wizerunek, zastosowanie wspomnianych zerówek znacząco Ci to ułatwi.

Osoby z wadą wzroku mogą dziś wybierać pomiędzy tradycyjnymi okularami i zakładanymi bezpośrednio na powierzchnię oka specjalnymi soczewkami korekcyjnymi. Te ostatnie spodobają się wielu osobom, w szczególności tym, które odczuwają wyraźny dyskomfort związany z koniecznością noszenia okularów, aktywnym, uprawiającym różnego rodzaju sporty oraz tym, dla których ważne są kwestie estetyczne. Nie każdy lubi nosić okulary, a dzięki soczewkom, z powodzeniem może z nich zrezygnować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here