Jakie nakrycie głowy będzie dla Ciebie najlepsze? Znajdź swoją czapkę zimową!

0
2477

Zima to czas, gdy chętnie sięgamy po nakrycia głowy. Nie wszystkie czapki zimowe nam jednak pasują. Jeżeli chcesz dobrze wyglądać w zakupionej czapce, przed zakupami zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiedz się, która czapka spełni Twoje oczekiwania!

Kształt twarzy a czapka

Każdy producent czapek zimowych ma w swojej ofercie nakrycia głowy przeznaczone dla kobiet i mężczyzn o różnych kształtach twarzy. Jak dobrać czapkę do kształtu głowy? Okazuje się, że wcale nie jest to zadanie specjalnie komplikowane – wystarczy wiedzieć, w których czapkach najlepiej prezentują się osoby o różnych kształtach twarzy.

Twarz owalna – jaka czapka?

Jeżeli masz twarz owalną, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – pasują Ci wszystkie czapki zimowe. Producent okryć głowy może zaproponować Ci ponadczasową czapkę z pomponem, modną w ostatnim czasie czapkę typu beanie lub wracające do mody berety. Niezależnie od wyboru, w każdym nakryciu głowy będziesz prezentować się dobrze.

Twarz okrągła – jaka czapka?

W przypadku twarzy okrągłej najlepiej sprawdzają się berety i kaszkiety. Aby leżały one dobrze, ważny jest sposób ich noszenia. Aby wyszczuplić twarz, noś nakrycie głowy na ukos. W przeciwnym razie osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego – podkreślisz okrągłą twarz. Jeżeli sięgasz po czapkę typu beanie, ściągnij ją możliwie jak najbardziej do tyłu.

Twarz kwadratowa – jaka czapka?

Każdy producent czapek zimowych ma w ofercie czapki z pomponem. Właśnie wśród nich powinnaś szukać swojego zimowego nakrycia głowy, jeżeli masz twarz kwadratową. Takie nakrycie głowy pozwoli Ci wyrównać proporcje między szerokim czołem a pozostałą częścią twarzy. Jeżeli szukasz czapki z pomponem na najmroźniejsze dni w roku, wybierz model podszyty polarem.

Twarz podłużna – jaka czapka?

Beanie to bardzo popularne czapki zimowe. Producent mający je w swojej ofercie proponuje zarówno modne czapki z nadrukiem, jak i z pomponem. Pierwsza wersja będzie dla Ciebie idealna, jeżeli masz twarz podłużną. Lekko zwisający czubek odwróci uwagę od podłużnej twarzy. Inne nakrycia głowy, które będą Ci pasować, to m.in. czapka z pomponem, uszatka oraz czapka typu komin.

Twarz trójkątna – jak czapka?

Osobom o trójkątnej twarzy pasują przede wszystkim czapki z pomponem, kapelusze z rondem i czapki z nausznikami. W cieplejsze miesiące roku możesz też sięgnąć po popularną bejsbolówkę z daszkiem. Wymienione nakrycia głowy najlepiej odciągają uwagę od masywnej górnej części twarzy – w nich będzie prezentować się najkorzystniej.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here