Jak zrobić manicure hybrydowy

0
1794

Przy dużej ilości zajęć i obowiązków, mamy mniej czasu na dbanie o perfekcyjny wygląd. Najlepszą drogą jest inwestycja w długotrwały efekt. Zwyczajne malowanie paznokci lakierem zastąpiły hybrydy paznokci, których efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni.

Manicure hybrydowy możemy wykonać w salonie kosmetycznym lub u siebie w domu

Wystarczy się zaopatrzyć w lampę LED lub UV. Koszt takiej lampy nie jest duży (najtańsze możemy kupić już za 50 zł), a starcza nam na lata. Jak zrobić manicure hybrydowy? W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o wygląd dłoni. Dłonie należy zamoczyć w kąpieli wodnej z odrobiną soli kosmetycznej i po 5-10 minutach rozpocząć odsuwanie już rozmiękczonych skórek.

Najlepiej będzie użyć drewnianego patyczka (jeśli jeszcze nie mamy wprawy) lub kopytka metalowego. Po odsunięciu skórek, należy je wyciąć przeznaczonymi do tego cążkami. Kolejnym krokiem jest nadanie kształtu płytce paznokciowej. Należy to zrobić pilniczkiem. Używanie nożyczek do paznokci może spowodować rozdwajanie się płytki. Bloczkiem polerskim delikatnie matowimy płytkę, aby usunąć z niej połysk. Szczoteczką usuwamy powstał pyłek. Paznokcie przemywamy wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym (cleaner’em).

Nakładamy cienką warstwę bazy, uważając na skórę wokół paznokci

Trzeba utwardzić bazę w lampie. W lampie UV jedną minutę, a w lampie LED około 10 sekund. Nie przemywamy cleaner’em. Czas na kolejną warstwę lakieru, czyli właściwy kolor. Może być w dowolnym kolorze, możliwości jest bardzo wiele. Utwardzamy lakier w lampie UV 2 minuty, a w lampie LED 30 sekund. Warto przypomnieć, że również tutaj nie przemywamy paznokci cleaner’em. Jeżeli chcemy pogłębić kolor, bo wyszedł niewyraźny lub za mało nasycony, ponownie nakładamy kolor i na tyle samo czasu umieszczamy paznokcie w lampie.

Dla utrwalenia całego manicure nakładamy top, jest to zabezpieczająca warstwa, dodatkowo zapewniająca połysk. Utwardzamy w lampie UV 2 minuty, w lampie LED około 30 sekund. Po utwardzeniu w lampie hybrydy są trwałe. Efekt utrzymuje się bardzo długo. Zmywanie lakieru hybrydowego można wykonać tylko za pomocą acetonu, jest o wiele mocniejszy nić zwykły zmywacz do paznokci.

paznokcie

Warto wspomnieć o odpowiedniej higienie, wszystkie narzędzia powinny być umyte a później zdezynfekowane. Jeżeli podczas manicure skaleczymy się, trzeba zdezynfekować ranę i zabezpieczyć ją. Ten sposób malowania paznokci jest zdecydowanie wygodniejszy i trwalszy, ale czy bezpieczny? Czy hybryda niszczy nasze paznokcie? Tak naprawdę to mit, ponieważ tylko płytka paznokcia staje się cieńsza (przez polerowanie). Hybryda pomaga też odrosnąć naturalnie zwykłym łamiącym się paznokciom. Warto też zwracać uwagę na producenta i firmę lakierów.

Unikać chińskich produktów lub jakichkolwiek zamienników

Takie lakiery nie są testowane i mogą nas uczulić. Kiedy nastał czas na ściągniecie hybrydy, ponieważ widać już duże odrosty, należy zmyć odpowiednio lakier, żeby nałożyć nowy. Pierwszym krokiem jest matowienie płytki blokiem polerskim lub pilnikiem o ziarnistości 180. Waciki nasączamy removerem i przykładamy do paznokci, które zabezpieczamy sreberkiem kosmetycznym (można też użyć sreberka kuchennego). Waciki muszą przylegać ciasno do palców inaczej nie usuniemy lakieru.

Po upływie 10-15 minut zdejmujemy srebrną folię i waciki. Resztki hybrydy usuwamy za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka. Na samym końcu wyrównujemy płytkę paznokcia bloczkiem polerskim. Po usunięciu lakieru, spokojnie w ten sam dzień możemy zrobić kolejny manicure hybrydowy. Oprócz zwykłego pomalowania paznokci kolorem, możemy się zdecydować na różnego rodzaju zdobienia. Bardzo łatwo się ich nauczyć, wystarczy praktyka.

manicure hybrydowy

Najczęstszym jest efekt syrenki wykonywany na jednym paznokciu u każdej ręki. Kolor mieni się delikatnie na kilka odcieni. Innymi rodzajami pyłków są te do matowienia, do nadawania efektu pogłębienia lub mienienia się kolorów. Pyłki nakładamy zawsze po topie. Top należy trzymać w lampie krócej o około 15 sekund. Na taką warstwę wcieramy pyłek palcem w rękawiczce lub pacynką. W celu usunięcia nadmiaru pyłku omiatamy paznokieć pędzelkiem.

Na pyłek przylegający już do paznokcia nakładamy kolejną warstwę topu. Innymi popularnymi zdobieniami są naklejki, cyrkonie, buliony, paint gele. Można również malować bardziej napigmentowaną hybrydą z mniejszym pędzelkiem. W internecie jest wiele inspiracji i nowych trendów. Warto zaopatrzyć się w lakier w kolorze nude, jest on najbardziej uniwersalny i świetny do szkoły lub pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here