Jak zresetować samsunga

0
1549

Dzięki urządzeniom mobilnym możemy skontaktować się z wybraną osobą, a także dowiedzieć się najważniejszych informacji z wybranych witryn internetowych. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie w jakiejś sytuacji to warto korzystać z poradników i pomocy, które znajdziemy na przeróżnych stronach i forach.

Doświadczeni użytkownicy dzielą się swoimi sposobami i opisują krok po kroku najskuteczniejsze metody. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą wykonać jakieś działanie, ale nie wiedzą, które funkcje należy wybierać. W razie wątpliwości możemy udać się do serwisu, gdzie nasze urządzenie zostanie odpowiednio skonfigurowane przez specjalistów.

Telefon może służyć nam przez bardzo długi czas, jednak nie jest to niezawodne urządzenie. Nawet gdy nie posiadamy zbyt wiele aplikacji i plików to z czasem możemy spotkać się z problemami, zacinaniem programów i tak dalej. W razie jakichkolwiek problemów warto przejrzeć zawartość urządzenia i usunąć z niego niepotrzebne nam pliki. Niektóre programy zajmują zbyt dużo miejsca na naszym telefonie, co powoduje spowolnienie wszystkich funkcji. Musimy zatem przyjrzeć się ustawieniom i w razie potrzeby podjąć działania.Co zrobić w przypadku, gdy chcemy przywrócić ustawienia fabryczne do podstawowych?

Jak zresetować samsunga?

Jeżeli nasz telefon się nie zawiesił i możemy wykonywać na nim wszystkie czynności, to proces będzie bardzo szybki i prosty. Musimy jednak pamiętać, że reset spowoduje usunięcie wszystkich danych. Należy zatem zapisać sobie wszystkie zdjęcia, dokumenty, hasła i konta na innym urządzeniu lub w chmurze. Jeżeli już to zrobiliśmy, to możemy przejść w ustawienia smartfona. Następnie wyszukujemy opcji „zarządzanie ogólne” lub „prywatność”.

W każdym modelu telefonu może być to zupełnie różnie nazwane. Najważniejsze jest to, aby odszukać opcji „resetowanie”, gdzie wybierzemy możliwość przywrócenia do ustawień fabrycznych. Po wybraniu tej opcji nie będzie już odwrotu, dlatego musimy przemyśleć wybór i zastanowić się, czy podejmujemy słuszne działanie. Jest to świetna opcja w przypadku, gdy chcemy zwolnić miejsce na telefonie i przygotować urządzenie do sprzedaży.

jak zresetować telefon samsung

Co zrobić w przypadku, gdy smartfon się zawiesił i nie możemy wykonać żadnego działania? Po pierwsze telefon musi być całkowicie wyłączony. W następnym kroku przytrzymujemy równocześnie przycisk „Volume up” i „Home”. Po chwili naszym oczom ukaże się ekran zarządzania systemem.

Z listy należy wybrać opcję „Wipe data/Factory reset”, a następnie potwierdzamy możliwość zaznaczając na liście „Yes, delete all user data”. Po tym działaniu czekamy już tylko na reset systemu. Po tym działaniu wybieramy „Reboot system now”, a po chwili wszystko uruchomi się z wyczyszczonymi ustawieniami. Od tej pory możemy cieszyć się działającym urządzeniem.

Resetowanie telefonu jest świetne w przypadku, gdy nie potrafimy uporządkować zbędnych danych i plików. O takim działaniu musimy pamiętać także wtedy, gdy chcemy sprzedać nasz telefon. Pozbywając się wszelkich danych będziemy mieli pewność, że żadna nieznajoma osoba nie zyska dostępu do naszych plików. Warto zatem dokładnie przejrzeć zawartości i w razie potrzeby zapisać sobie wszystko na osobnym koncie. Jeżeli nie chcemy wykonywać resetowania wszystkich danych, to możemy w inny sposób przyspieszyć działanie telefonu.

Ze sklepu ściągniemy program, dzięki któremu wyczyścimy stare pliki i niepotrzebne kopie. Dodatkowo możemy samodzielnie usunąć aplikacje. Jeżeli na naszym urządzeniu jest zbyt mało miejsca, to warto zastanowić się nad dodatkową kartą pamięci. Dzięki niej będziemy mogli gromadzić więcej plików oraz instalować nowe programy.

samsung

Ustawienia telefonu są stworzone tak, aby żaden użytkownik nie miał problemu ze znalezieniem najważniejszych kwestii. Jeżeli pomimo naszych starań nasz telefon nie działa tak jak powinien, to warto oddać urządzenie w ręce specjalisty. W niektórych przypadkach okazuje się, że dany model musimy wymienić już na inny. Telefon wraz z biegiem czasu traci na szybkości, a także pojawiają się nowe problemy, czy też pęknięcia, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie sprzętu.

Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się sprawnym urządzeniem, to musimy zakupić dodatkowe ochronki oraz stale czyścić pamięć z niepotrzebnych danych. W ten sposób zadbamy o wszystko zarówno jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i o funkcje systemowe. Pamiętajmy, aby raz na jakiś czas zapisywać swoje dane na innym urządzeniu. Nigdy nie wiemy bowiem, czy nasz telefon nie zepsuje się, przez co utracimy wszelkie pliki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here