Co wyróżnia platformę blogową od klasycznych blogów?

0
1950

Salon24 jest pierwszą w Polsce platformą blogową, na której autorzy mogą zamieszczać nie tylko swoje wpisy, ale komentować blogi innych użytkowników, wchodząc z nimi w ożywione dyskusje.

Serwis udostępnia cyfrową przestrzeń dla wszystkich użytkowników internetu, którzy chcą podzielić się z innymi swoim zdaniem. Wystarczy jedynie szybka rejestracja, aby móc prowadzić swój pierwszy blog. To szansa nie tylko, aby zaistnieć w sieci, ale też, aby zdobyć pierwsze pisarskie szlify.

Kto może pisać blogi?

Na platformie Salon24 blogi może pisać każdy – od znanych publicystów po zwykłych użytkowników. Wielu komentatorów polityki wykorzystuje tego typu platformy nie tylko do wyrażania własnego zdania, ale też dyskusji z innymi użytkownikami – niezależnie czy są specjalistami w danej dziedzinie, czy po prostu obserwatorami sytuacji w kraju. Salon24 to nie tylko blogi – to nowa forma platformy społecznościowej. Serwis powstał z inicjatywy dziennikarskiego małżeństwa, które zakładając platformę, idealnie odpowiedzieli na kształtujące się nowe potrzeby użytkowników internetu. Od 2006 r., kiedy serwis zadebiutował, za jego pośrednictwem wypowiadali się m.in. publicysta Jan Pospieszalski czy Paweł Wroński, dziennikarz Mariusz Max Kolonko czy Aleksandra Jakubowska. Wiele wpisów jest co miesiąc udostępnianych i cytowanych w innych mediach, sami twórcy otrzymali za swój nowatorski pomysł nominację do Nagrody im. Dariusza Fikusa. Bieżące statystyki i ilość użytkowników świadczy o tym, że zapotrzebowanie na nową formę mediów jest ogromne.

Co więcej nie ma ram tematycznych, których należy się sztywno trzymać. Mimo że większość wpisów jest o tematyce społeczno – politycznej, to między komentarzami odnośnie do bieżącej sytuacji politycznej, można znaleźć informacje na temat innych ciekawostek.

Do kogo dociera platforma blogowa?

Jako najpopularniejsza w Polsce platforma blogowa, ma ponad milion użytkowników. Dociera nie tylko do blogerów, ale również użytkowników internetu, którzy korzystają z serwisów informacyjnych i portali społecznościowych. Najciekawsze wpisy są chętnie udostępniane i komentowane przez użytkowników innych portali i mediów. Niektóre teksty są publikowane w najbardziej poczytnych dziennikach.

Platforma blogowa oznacza specyficzny kanał dotarcia – ponieważ zamieszczone wpisy nie mają charakteru osobistego pamiętnika ani nie są klasycznym artykułem dziennikarskim – to raczej nieograniczone ilością znaków posty, którymi autor chce podzielić się z innymi.

Ogólnopolski zasięg powinien przekonać tych, którzy zastanawiają się, gdzie najlepiej rozpocząć swoją przygodę z pisaniem – początkujący autor, na platformie blogowej, znajdzie zarówno czytelników, krytyków jak i doskonałych recenzentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here