Chmiel zdrowotne właściwości

0
1599

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że chmiel, poza tym, że znajduje się w piwie, ma również wiele właściwości zdrowotnych! Chmiel znalazł zastosowanie również w medycynie, gdyż posiada wiele funkcji leczniczych. Sprawdź, na co pomaga spożywanie chmielu!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/chmiel-wlasciwosci-i-zastosowanie/

Chmiel na zdrowie!

Chmiel zwyczajny znalazł swoje zastosowanie w produkcji piwa. Oczywiście szyszki chmielu nie są tylko podstawą do produkcji piwa, ale również mają liczne właściwości lecznicze. Dzieje się tak, gdyż zawierają one ksantohumol, który ma silne właściwości antyoksydacyjne. Pomaga zwalczać grzyby oraz wirusy i bakterie.

Chmiel utrudnia również przenoszenie bodźców do układu nerwowego oraz hamuje czynność kory mózgowej, a co za tym idzie, wywiera bardzo dobre działanie uspokajające. Wyciąg z szyszek chmielu pojawia się w wielu tabletkach na uspokojenie i jest wskazany w sytuacjach stresowych, napięciu i niepokoju oraz nawet w zaburzeniach snu.

Jeśli szukasz sposobu na złagodzenie objawów klimakterium, to również powinnaś sięgnąć po szyszki chmielowe, które zawierają fitoestrogeny, związki roślinne, które przypominają estrogeny, potrafiące załagodzić objawy menopauzy.

W diecie chmiel dozwolony

Chmiel jest wskazany w celu poprawienia trawienia, gdyż pobudza wydzielanie śliny oraz soku żołądkowego, co znacznie ułatwia trawienie oraz przyswajanie pokarmów. Jest zatem wskazany dla osób, które cierpią na zaparcia, a także zależy im na zredukowaniu tkanki tłuszczowej.

Chmiel również pomaga we wszelkich dolegliwościach związanych z układem moczowym. Jeśli zatem masz problem z nerkami lub kamienie nerkowe wówczas wskazane jest spożywanie chmielu w najbardziej popularnej postaci, a więc w piwie. Zwłaszcza mężczyźni ratują się tym trunkiem, w momencie, w którym mają problem z kamieniami nerkowymi.

Chmiel to źródło cennych witamin oraz właściwości odżywczych, sam w sobie również pomaga w walce z wieloma chorobami oraz dolegliwościami, zatem spożywanie go w postaci suplementów diety lub w postaci piwa jest wskazane.

Przeczytaj też: http://www.ingod.pl/bole-menstruacyjne-jak-sobie-z-nimi-radzic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here