Pielęgnacja siwych włosów

0
1633

Siwe włosy są zmorą wielu osób w różnym wieku. Poświęca się im jednak dużo więcej uwagi w szczególności wtedy, kiedy siwizna pojawia się na włosach w bardzo młodym wieku. Jak jednak każdy typ włosów, one także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc należy dbać o siwe włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/szampon-do-siwych-wlosow/

Jakie są siwe włosy?

Przede wszystkim, znacznie łatwiej się one kruszą oraz łamią, a przez to, że są sztywne – nieraz bardzo trudno je ułożyć. Niestety, siwe włosy mają ubytki melaniny w swojej strukturze, a zamiast niej we włosach znajduje się powietrze. Jest to jeden z powodów, dla którego włosy siwe nie są tak miękkie jak te naturalnie barwione, a nawet farbowane.

Włosy siwe nie mają tylko negatywnych cech. W przeciwieństwie np. do włosów rozjaśnianych, są one mocniejsze i zdrowsze. Ze względu na brak działań chemicznych, siwe włosy są także grubsze. Wcześniej wymieniony brak melaniny w ich strukturze sprawia jednak, że są one niestety bardziej suche.

Jak pielęgnować siwe włosy

Najważniejsze w tym przypadku jest regularne nawilżanie. Z tego powodu, należy stosować produkty, które są bogate w takie składniki jak: gliceryna, aloes, miód, awokado, banan, siemię lniane oraz mleczko pszczele. Zaleca się także zwrócić uwagę na produkty, które mogą być stosowane także do skóry głowy. Dzięki temu, włosy u nasady staną się bardziej nawilżone.

Dbając o siwe włosy, są jednak takie składniki, których w produktach lepiej jest unikać. Przykładem mogą być proteiny. Jeżeli siwe włosy są suche i sztywne, to po stosowaniu produktów bogatych w proteiny, mogą się one stać jeszcze bardziej suche. Kolejnym składnikiem są silikony, który nie działają na wnętrze włosa. Ich regularne stosowanie może sprawić, że włosy nie będą nawilżone. Zaleca się stosowanie kosmetyków z silikonami nie na całą powierzchnie włosów, a tylko np. na zniszczone końcówki.

Jeżeli natomiast chce się nadać siwym włosom blasku, to warto jest stosować kosmetyki z koenzymem Q10, masłem shea oraz olejkiem z dzikiej róży.

Przeczytaj też: http://www.ingod.pl/co-nalezy-wiedziec-o-suchym-szamponie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here