Bramy garażowe na każdą kieszeń

0
2349

Trudno wyobrazić sobie dom jednorodzinny bez garażu. Jednak wielu inwestorów największy problem ma z wyborem bramy garażowej. Otóż na rynku jest tak duży wybór, że czasami aż trudno podjąć właściwą decyzję. Tak naprawdę należy zastanowić się nad oczekiwaniami, ale również wybrać dla siebie najbardziej optymalne rozwiązanie.

Jak zamawiać bramy garażowe?

 

Oczywiście decydując się na zakup bramy garażowej warto porównać kilka ofert. Przede wszystkim nie należy podejmować decyzji pod wpływem impulsu, aby po prostu nie żałować. Tutaj niewiele osób zdaje sobie sprawę z roli nadproża. Otóż wysokość powinna wynosić minimum 2, 10 m, gdyż w innej sytuacji użytkowanie może być utrudnione. Również długość garażu jest bardzo ważna, tutaj wymiar nie może być mniejszy niż 3, 5 m, chyba, że preferujemy parkowanie co do centymetra. Ale tak poważnie to wiadomo, że zbyt krótki garaż może powodować problemy i utrudniać parkowanie. Garaż musi być wygodny w użytkowaniu, zatem powinien być również odpowiednio szeroki, w tym przypadku to około 2, 5 m, ale dotyczy to tylko małych samochodów osobowych. Przy modelach terenowych parkowanie może być naprawdę niewygodne.

 

Bramy garażowe– jakość i cena muszą iść w parze

 

Bądźmy szczerzy, jeszcze do niedawna mało kto dużą wagę przywiązywał to bramy garażowej. Kilka dekad temu największą popularnością cieszyły się garaże blaszane, a jeżeli już ktoś miał garaż murowany, to zupełnie nie zaprzątał sobie głowy rodzajem bramy. Na szczęście czasy się zmieniły, ale i konsumenci są bardziej świadomi swoich potrzeb. Otóż przy wyborze bramy garażowej warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, ale również trwałość. Dopełnieniem całości jest tutaj estetyka. Obecnie największą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Przede wszystkim nie wymagają one długich podjazdów. Nie zajmują też wiele miejsca. Sprawdzą się również przy łukowatych otworach. Cały mechanizm działa poprzez przesuwanie się prowadnic zarówno w górę i dół. Takie rozwiązanie jest również bezpieczne. Gdyż w razie napotkania przeszkody brama automatycznie się zatrzymuje. Cennik bram garażowych jest w tym przypadku bardzo różny. Jednak ceny zaczynają się zazwyczaj od 2000 zł.

 

Jaką bramę garażową wybrać mając małe fundusze?

 

Decydując się na budowę domu trzeba pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa, ale również bardzo kosztowna. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z kosztorysem, przez co niejednokrotnie zaczyna brakować środków. Czasami trzeba też rozpocząć ograniczanie kosztów. Zatem jaką bramę wybrać mając mały budżet? W tym przypadku można zdecydować się na bramy skrzydłowe. Ich cena rozpoczyna się już od 600 złotych, zatem to naprawdę niewiele. Konstrukcja takiej bramy jest bardzo prosta i mało skomplikowana, a co również ważne bramy tego typu nie wymagają konserwacji. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, począwszy od drewna, aż po blachę trapezową. Problemem może być fakt, że zajmują całkiem sporo miejsca podczas otwierania, zatem nie sprawdzą się na małym podjeździe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here