Bezpieczne okna to Twojego domu

0
2292

Chcesz, aby Twój dom był bezpieczny dla domowników? W takim przypadku warto pamiętać o bezpieczeństwie także przy zakupie odpowiedniej stolarki okiennej!

W sprzedaży można znaleźć obecnie pełną gamę okien. Poszukiwania odpowiedniego modelu powinny być podyktowane nie tylko kwestiami finansowymi, ale również warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Czym dokładnie są bezpieczne okna? Na jakie parametry stolarki powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Bezpieczne okna – odporne na włamanie

Jeśli mówimy o bezpiecznych oknach, najczęściej kojarzymy je z oknami antywłamaniowymi. To okna, których konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona i wyposażona w specjalne systemy zapobiegające podważeniu czy wybiciu. Obecnie bezpieczne okna to sprawdzony wybór do domów jednorodzinnych i mieszkań na parterze. Dzięki nim można dodatkowo podnieć poziom bezpieczeństwa swojego domu, ponieważ wiele włamań odbywa się właśnie przez okna!

Bezpieczne okna – bez ryzyka dla dzieci

Dobre okna powinny być także bezpieczne dla najmłodszych, którzy mogą narazić się na poważne niebezpieczeństwo w trakcie zabaw przy otwartym oknie. Najlepiej wybierać modele, które wyposażone są w bezpieczne klamki, które można zamknąć na kluczyk – wtedy maluch nie będzie mógł otworzyć ich samoczynnie.

Bezpieczne okna – ochrona dla zwierząt

W domach, w których mieszkają także zwierzęta, głównie koty, również powinniśmy pamiętać o odpowiednim bezpieczeństwie stolarki okiennej. W tym przypadku bezpieczne okna to takie, które będą zabezpieczały zwierzę przed wypadkiem przy próbie wyskoku z okna. Okno powinno być zatem wyposażone w siatkę bezpieczeństwa, a także w specjalne elementy chroniące boki podczas uchylenia skrzydła okiennego.

Bezpieczne okna – także dla środowiska

Okna mogą być bezpieczne nie tylko dla mieszkańców domu, ale również dla środowiska naturalnego. Bezpieczne okna to takie, które są wykonane z materiałów naturalnych, które można poddawać recyklingowi. W tym przypadku najlepszym wyborem są okna drewniane albo drewniano-aluminiowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here