To nie tylko boazeria – idealne panele ścienne

0
4370

Niektórym panele ścienne kojarzą się ze starymi mieszkaniami odziedziczonymi po babci. Obecnie jednak ten element wykończeniowy przeżywają swój renesans. Okazuje się bowiem, że panele ścienne idealnie pasują do wnętrz w stylu rustykalnym.

Jak ocieplić swoje wnętrza za pomocą drewnianych paneli ściennych?

Styl rustykalny to przede wszystkim prostota i stare, używane drewno. Jeśli nie mamy w zanadrzu stołu po babci i starej skrzyni po pradziadku, pozostają nam raczej meble postarzane.

Najważniejszą zasadą urządzania wnętrza w tym stylu jest unikanie nadmiaru barw. Drewno natomiast powinno być wyblakłe i powycierane – nawet jeśli nowe, powinno wyglądać jak stare. Aby pozostać wiernym stylowi rustykalnemu, stawiajmy na boazerię. Obecnie jest tak szeroki wybór kolorów i faktury paneli ściennych, że nie grozi nam skojarzenie z poprzednim ustrojem.

Pamiętaj też, że warto zachować umiar. Lepiej wyłożyć panelami ściennymi jedną ścianę, która będzie wizytówką salonu, niż zapełnić drewnianymi panelami ściany całe pomieszczenie. Odpowiednia sofa przykryta narzutą ze lnu postawiona na takim tle od razu stanie się przytulniejsza.

W razie potrzeby możemy rozwinąć aranżację i wyjść od tak stworzonej bazy w stronę stylu prowansalskiego lub toskańskiego albo pozostać w bezpiecznym, rustykalnym umiarze. Możemy też dobrać jasne, szare panele ścienne drewniane i naszemu wnętrzu będzie brakowało tylko białej ściany i jasnych mebli, żeby aranżacja nabrała skandynawskiego charakteru.

Szeroki wybór paneli ściennych znajdziesz w ofercie sklepu Dobre Dla Domu.

Panele ścienne do każdego wnętrza

Boazeria jest pięknym elementem wystroju. Jest też przede wszystkim naturalna. Szeroki wybór wybarwienia i gatunków drzew pozwala dobrać takie panele ścienne, które będą pasowały nie tylko do różnych styli, ale i pomieszczeń. W łazience zrobi się przytulniej, jeśli toaletkę postawimy pod białą, drewnianą ścianą. W końcu nie trzeba mieć glazury na każdej ścianie, a farby wodoodporne też mogą być nudne. A jeśli mamy łazienkę z odpowiednią wentylacją czy oknem, nie musimy obawiać się wilgoci. Oczywiście jako wykończenie prysznica panele się nie sprawdzą.

Kuchnia w stylu rustykalnym prosi się o zastosowanie drewnianych paneli ściennych, na których powiesimy warkocz czosnku.

A odpowiednio miękkie łóżko z dużą ilością poduszek postawione pod pokrytą boazerią ścianą będzie zapraszać do długiego leniuchowania. Poranne wstawanie w takim miejscu będzie przypominało ciągły urlop spędzony na Mazurach lub przypomni te pamiętne wakacje u cioci.

Zobacz też: Jak dobrać drewnianą podłogę do sypialni.

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here