Tekstylia, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym

0
2137

Rodzice coraz częściej urządzają pokoje dziecięce tak, aby i meble i dekoracje były adekwatne do wieku przez dłuższy czas. Wybiera się ciepłe i przyjemne kolory, jednak odchodzi się od motywów typowo dziecięcych, kolorowych i pstrokatych. Aranżacja pokoju dziecięcego przybiera bardziej stylowy charakter, który odzwierciedla się między innymi w wykorzystywanych tkaninach.

To, czego każdy pokój dziecięcy potrzebuje

Moda na firany i zasłony nigdy nie przeminie. Choć zdarzają się wnętrza, w których nie stosuje się takich tekstyliów, to jednak w zdecydowanie większej liczbie polskich domów spotkać można je we wszystkich pomieszczeniach. Zarówno firany, jak i zasłony w pokoju dziecięcym powinny być krótkie i sięgać nie dalej niż do parapetu. Pozwoli to uniknąć ryzyka, jakim byłoby spadnięcie karnisza poprzez ciągnięcie przez maluszka zbyt długiej firany.

Poduszki są kolejnym elementem wyposażenia, bez którego pokój dziecięcy nie miałby właściwego dla siebie charakteru. W przypadku poduszek można zaszaleć i wybrać poszewki oraz kształty związane z bohaterami kreskówek czy bajkowymi zwierzętami. Są to tekstylia, które łatwo i niedrogo można wymienić, kiedy dziecko przejdzie już w etap nastoletni i nie będzie potrzebowało takich dodatków.

Ciepłe przykrycie zapewnią koc i pościel. Na agatameble.pl znajduje się wiele modeli – od niezwykle grubych, po cienkie i lekkie – które doskonale sprawdzą się do pokoju dziecięcego, a później nastoletniego.

Dywan należy do tych tekstyliów, bez którego pokój dziecięcy nie może się obyć. Doskonale sprawdzi się jako miejsce do zabawy, jednak należy pamiętać, aby był wykonany z materiału o krótkim włosiu.

Jakie materiały będą najlepsze?

Dla mam znacznym ułatwieniem będzie wybór takich materiałów, które są łatwe w prasowaniu i nie wymagają specjalnych programów do prania. Istotne również, aby były one miękkie w dotyku i elastyczne. Nalepy pamiętać też o antyalergiczności, którą potwierdzą odpowiednie certyfikaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here