Jakie parametry kominka są kluczowe?

0
177

Dla każdego gospodarza ogrzewanie to kluczowa kwestia, do której trzeba przykładać dużo uwagi. Dostępnych jest wiele sposobów na ogrzanie mieszkania. Chcąc dodatkowo urozmaicić swoje mieszkanie, można zdecydować się na kominek – to synonim luksusu i źródło prestiżu. Zarówno goście, jak i domownicy, będą zachwyceni takim wyborem.

Jaki kominek jest bezpieczny?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, czy kominek jest bezpieczny. W przypadku odpowiednio wykonanej instalacji korzystanie z kominka jest w pełni bezpieczne. Oprócz tradycyjnego rozwiązania, w którym energię cieplną uzyskuje się ze spalania drewna, dostępne są także kominki gazowe oraz elektryczne. Decydując się na kominek elektryczny, nie trzeba obawiać się o to, że wybuchnie pożar. Nie powstają też szkodliwe dla środowiska spaliny. Po odpowiednim obudowaniu kominek jest bardzo bezpieczny dla każdego użytkownika. Szansa oparzenia się o jego obudowę jest minimalna, a palenisko oddzielone jest od pokoju mieszkalnego przy pomocy specjalnego ogniotrwałego szkła.

Montaż kominka warto skonsultować z architektem lub fachowcem. Szeroki wybór kominków, w tym gazowe i elektryczne, można znaleźć na https://www.komineo.pl/. Podczas zakupu kominka warto zwrócić uwagę nie tylko na źródło ciepła, ale też jego moc.

Czy kominkiem można ogrzać mieszkanie?

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w mieszkaniu. W przypadku budynków o małej powierzchni, na przykład domków letniskowych do 30 metrów kwadratowych, kominek jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość ciepła, żeby ogrzać całą przestrzeń nawet w środku zimy. Moc kominka powinna być dopasowana do dwóch czynników – metrażu mieszkania oraz poziomu izolacji termicznej. W mieszkaniach, które mają lepszą termoizolację, zapotrzebowanie na energię cieplną jest mniejsze. W przypadku większych domów i mieszkań kominek można wyposażyć w płaszcz wodny lub pompę do dystrybucji ciepłego powietrza po innych pomieszczeniach. Pozwala to na dystrybucję ciepła po całym domu przy minimalnych stratach, co pozytywnie przekłada się na koszt ogrzewania, zapewnia wygodę i jest bezpieczne.

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stawia się na kominki. Można je montować w domach, w których znajdują się inne źródła ogrzewania, na przykład promienniki ciepła. Kominek spełnia nie tylko funkcję grzewczą, ale też reprezentacyjną. Dobrze obudowane palenisko świetnie prezentuje się w salonie, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Kominki znacznie podnoszą ekskluzywność wszystkich wnętrz.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here