Jak znaleźć najlepsze OC?

0
1332

Poszukiwania najlepszego OC nie są trudne. Rynek daje obecnie szerokie możliwości, które pozwalają w kilka chwil znaleźć korzystne cenowo ubezpieczenie. Warto jednak wiedzieć, że chociaż sumy gwarantowane we wszystkich firmach są stałe, to ubezpieczyciele oferują wiele dodatkowych usług, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Według prawa

Polskie prawo jasno przedstawia kwoty tak zwanych sum gwarancyjnych ubezpieczenia. Są one przedstawione w euro, ale przelicza się je, biorąc pod uwagę średni kurs walut. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z 2003 roku, sprawiła tym samym, że kierowcy szukając OC, najczęściej zwracają uwagę jedynie na jego cenę. Oczywiście ma to sens, ale niekiedy dobrze jest zagłębić się w przedstawiane oferty. Może okazać się, że ubezpieczyciel przygotował dla klientów interesujące dodatki.

Coś ponad standard

Firmy ubezpieczeniowe walczą o klienta różnymi sposobami. Jednym z nich są liczne promocje. Niektóre gwarantują bardzo korzystne oferty, przykładowo kupując OC w danym miejscu można jednocześnie taniej dokupić AC lub NNW. Zdarzają się również specjalne ceny za kupno ubezpieczenia przez internet. Warto więc czasem dokładniej przeanalizować wszystko, co oferuje ubezpieczyciel, nie patrząc jedynie na cenę OC. Ma ona oczywiście bardzo duże znaczenie w procesie zakupowym, jednak niekiedy dobrze jest nieco dopłacić za dodatkowe możliwości. Jak zatem najszybciej znaleźć stosunkowo tanie i dobre ubezpieczenie? Wykorzystując specjalne porównywarki, takie jak kalkulatorocac.pl. Dzięki nim w kilka chwil można sprawdzić oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Co więcej, w przedstawionym zestawieniu zazwyczaj zawarte są wszystkie dodatkowe informacje, dzięki czemu klient od razu widzi pełną ofertę. Niektóre kalkulatory pozwalają na kupno OC już w porównywarce, co także bardzo ułatwia cały proces.

Pamiętać o zniżkach

Składka za ubezpieczenie zależy od wielu czynników. Uzupełniając formularze w internetowych kalkulatorach, można zauważyć mnóstwo różnych pytań. Niektóre są oczywiste i dotyczą między innymi podstawowych danych osobowych właściciela pojazdu czy informacji o samym samochodzie. Inne mogą nieco zaskoczyć. Zdarza się, ze ubezpieczyciel chce wiedzieć, kto będzie podróżował autem (np.: czy będą w nim przewożone dzieci) oraz gdzie będzie ono parkowane. Istotne jest również to, by w porównywarce uwzględnić ewentualnych dodatkowych właścicieli samochodu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku młodego kierowcy, który jest surowiej oceniany przez ubezpieczycieli. Dzięki współwłaścicielowi z większym doświadczeniem, może on zyskać dodatkowe zniżki i tym samym zapłacić za ubezpieczenie nawet kilkaset złotych mniej.  

Najlepsze OC to pojęcie względne. Dla niektórych będzie to po prostu najtańsze ubezpieczenie, inni będą chcieli mieć też kilka dodatkowych opcji. Na szczęście obecnie zapoznanie się z ofertami kilkunastu firm ubezpieczeniowych jednocześnie nie jest problemem. W kilka chwil można porównać różne propozycje i wybrać tę najodpowiedniejszą.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here