Jak zarejestrować kartę sim

0
1583

Obowiązek rejestrowania kart Pre-paid wszedł w życiu w 2016r. Oznacza to, że każdy posiadacz telefonu na kartę, powinien w ciągu roku od wejścia ustawy zarejestrować kartę na swoje dane z dowodu osobistego. W przypadku w którym nie dokonamy rejestracji, nasz numer zostanie dezaktywowany. Oznacza to mniej więcej tyle, że utracimy całkowicie możliwość wysłania wiadomości tekstowych, wykonywania połączeń, a także nie będziemy mogli połączyć się z internetem.

Co jednak możemy zrobić, żeby nie utracić naszego numeru?

Powinniśmy przede wszystkim od razu dokonać rejestracji. Możemy to zrobić za pomocą osobistego stawiennictwa u naszego operatora w punkcie stacjonarnym, lub za pośrednictwem internetu. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, powinniśmy odnaleźć w internecie najbliższy punk operatora i udać się tam. Pamiętajmy, że musimy wziąć ze sobą swój dowód osobisty, ponieważ musimy potwierdzić swoją tożsamość. Rejestracja musi zostać dokonana na prawdziwe dane, stąd pracownik musi nas zweryfikować. Rejestracja w punkcie trwa dosłownie parę minut, my zaś po dokonaniu tej operacji, dostaniemy wszelkie potrzebne dokumenty do podpisania, że potwierdzamy proces rejestracji karty SIM.

Dodatkowo, różni operatorzy za zarejestrowanie numeru oferują nam przeróżne bonusy. Czasami jest to nielimitowany internet na pewnie okres czasu, czasami bezpłatne połączenia. Wszystko to zależy od operatora danej sieci, a my odbieramy ten bonus automatycznie. Jeśli zaś wybierzemy opcję zarejestrowania naszej karty poprzez internet, możemy to oczywiście uczynić bez wychodzenia z domu.

Jak zatem wtedy potwierdzić swoją tożsamość?

W całym tym procesie weryfikacji pomoże nam nasz bank. Potwierdzimy swoją tożsamość logując się w trakcie rejestracji SIM na nasze konto bankowe z naszymi danymi osobistymi. To potwierdzi całkowicie cały proces. Inaczej sprawa ma się w momencie, kiedy dopiero kupujemy nasz starter. Jak zarejestrować kartę sim w takiej sytuacji? Oczywiście, w roku 2018 nie możemy już kupić startera bez dokonania rejestracji. Kiedy kupujemy zatem nowy numer, od razu zostanie od przypisany do nas już w sklepie w którym robimy dany zakup.

karta sim i telefon

Jednak dlaczego musimy rejestrować nasze numery i dlaczego nie możemy pozostać anonimowi? Musimy wiedzieć, że obowiązek rejestracji kart Pre-paid istnieje nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Unii Europejskiej już od bardzo długiego czasu. Nie jest to zatem wymysł naszych operatorów. Cały proces rejestrowania kart SIM, ściśle związany jest z ustawą antyterrorystyczną. Oczywiście, w pewnym stopniu ograniczy to naszą anonimowość, jednak zrobi to tylko w pozytywnym stopniu. Dzisiaj każdy posiadacz telefonu ma świadomość, że jego numer przypisany jest bezpośrednio do jego nazwiska.

Oznacza to, że wiele głupich żartów telefonicznych zakończy się na dobre. To samo tyczy się rejestracji na niektórych portalach internetowych. Zdecydowanie zmniejszy się ilość bezpodstawnej krytyki internetowej, mając świadomość, że w momencie, kiedy naprawdę zajdziemy komuś za skórę swoimi bezpodstawnymi oskarżeniami, musimy mieć świadomość, że jesteśmy już łatwi do namierzenia. Jak widzimy proces rejestrowania kart SIM wyjdzie społeczeństwu na dobre.

Możemy dzięki temu poczuć się bezpiecznie. Nie powinniśmy jednak martwić się brakiem anonimowości, ponieważ żadne nasze osobiste dane nigdzie nie są zbierane. Istnieją czasami opinie, że jesteśmy śledzeni, że każdy dziś może dowiedzieć się, gdzie jesteśmy. Zastanówmy się jednak, czy posiadając wcześniej telefon z dostępem do lokalizacji, nie mogliśmy być śledzeni? Czy w jakiś sposób komuś utrudniłoby to znalezienie nas?

jak zarejestrować kartę sim

Oczywiście teoretyzując, bo życie nie jest filmem akcji, gdzie musimy uciekać przed złymi bohaterami goniącymi nas przez połowę filmu. Zatem, pamiętajmy o obowiązku rejestrowania kart SIM, pamiętajmy też o tym jakie korzyści wynikają z przypisywania danych osobowych do numeru telefonu. Ustawa antyterrorystyczna ma zadbać o nasze bezpieczeństwo i zdecydowanie pozytywnie na nie wpłynie.

Wiele krajów od bardzo dawna korzysta z takich rozwiązań i obywatele nie widzą negatywnych skutków rejestracji. My również przyzwyczajając się do sytuacji, zobaczymy, że w żaden sposób nie wpłynie to źle na korzystanie z naszych telefonów i nie mamy powodów do żadnych zmartwień. Pamiętajmy również o bonusach jakie dostajemy od operatorów sieci komórkowych za rejestrowanie kart. Na pewno to również osłodzi nam te parę minut, które musimy poświęcić na rejestracje naszych kart Pre-paid.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here