Czy warto kupić Nintendo Switcha?

0
1821

Nintendo Switch cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością – znika z półek jak świeże bułeczki, a w pewnym momencie jego cena wyraźnie wzrosła. Czy warto inwestować w konsolę Nintendo? Co ma ona do zaoferowania i czy lepiej zakupić wersję standardową, czy wersję Lite? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Nie jest to najwydajniejsza konsola, ale zachęca grami ekskluzywnymi

Nie da się ukryć, że Switch nie należy do najmocniejszych konsol (ciężko też, aby było inaczej, biorąc pod uwagę jego rozmiary w porównaniu do Xboxa One czy PS4). Szczególnie da się to odczuć w przypadku portów gier AAA dostępnych wcześniej na PC-ty i konsole. Bardzo często mają one problemy z zacinaniem się, są mniej atrakcyjne graficznie i mają mniej funkcji niż wersje na inne urządzenia (tak jest na przykład w przypadku gier z serii FIFA).

Problem ten nie jest jednak odczuwalny w przypadku gier ekskluzywnych, stworzonych specjalnie z myślą o tej konsoli. Jest ich dość sporo i z pewnością będzie z nich zadowolony każdy, kto jest fanem postaci wykreowanych przez Nintendo (na przykład sympatycznego wąsacza Mario). Dostępne są zarówno gry bardziej imprezowe czy casualowe, na krótkie posiedzenia, jak i bardziej rozbudowane tytułu (na przykład The Legend of Zelda: Breath of The Wild).

Pisząc o grach na Switcha, nie sposób nie wspomnieć o Animal Crossing: New Horizons. Na pierwszy rzut oka wygląda ona jak gra dla dzieci, ale w rzeczywistości świetnie bawią się grając w nią także dorośli. Jest to gra z największą sprzedażą cyfrową w pierwszym miesiącu od premiery w historii konsol i to między innymi ona doprowadziła do nagłego wzrostu popularności Switcha. Nie warto kupować konsoli tylko dla jednej gry, ale zdecydowanie New Horizons jest argumentem przemawiającym na korzyść Switcha. Zwłaszcza, że świetnych i wciągających gier jest znacznie więcej. Można o nich poczytać na portalach technologicznych, takich jak Tech Polska.

Nintendo Switch czy Switch Lite – co wybrać?

Warto wspomnieć, że poza standardową wersją Nintendo Switcha w sklepach znaleźć można także Nintendo Switcha Lite. Jak już wspomniano, zwykły Nintendo Switch jest konsolą hybrydową – można z niej korzystać w dowolnym miejscu, jako urządzenie przenośne, ale też za pomocą stacji dokującej używać jej w trybie stacjonarnym.

Switch Lite funkcjonuje tylko w tym pierwszym trybie, tak więc może nie zadowolić tych, którzy lubią grać w domu, na wielkim ekranie. Jeśli jednak szukamy urządzenia przenośnego, na przykład do gry w komunikacji miejskiej, jest on wartym uwagi rozwiązaniem. Jak łatwo się domyślić, jest to opcja tańsza niż standardowy Switch, co wynika z bardziej ograniczonej funkcjonalności.

Co ciekawe, do Switcha można dokupić ogrom różnych ciekawych akcesoriów, na przykład różnego rodzaju gripy czy kontrolery. Więcej informacji na ich temat warto szukać na portalach technologicznych, takich jak Tech Polska. Można się oczywiście bez nich obejść, ale często takie dodatki zwiększają stosunkowo niewielkim kosztem przyjemność z rozgrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here