Co warto wiedzieć o rękawiczkach hybrydowych?

0
164

Dbanie o własne zdrowie powinno być priorytetem. W sytuacjach, w których nasze dłonie są narażone na szkodliwe czynniki, warto sięgnąć po rękawiczki ochronne. Zapobiegają one również przenoszeniu bakterii i wirusów przy kontakcie z osobą chorą.

Rekawiczki hybrydowe – skąd pomysł na taki produkt?

W dzisiejszych czasach chcemy, żeby wszystko było jak najdoskonalsze. Dlatego nawet w przypadku produktów takich jak rękawice ochronne warto szukać nowych rozwiązań. Łączenie różnych surowców pozwala uzyskać produkt, który ma więcej zalet i dociera do szerszego grona klientów.

Jeśli jedne rękawiczki są bardziej odporne na uszkodzenia, a drugie mają właściwości antyalergiczne, warto znaleźć rozwiązanie na to, jak połączyć obie cechy. W taki sposób powstały rękawiczki hybrydowe.

Specyfikacja rękawiczek hybrydowych

Takie rękawiczki dzięki innowacyjnemu połączeniu różnych materiałów posiadają wiele zalet. Aktualnie ich składy pozbawione są lateksu i ftalanów, co jest idealną informacją dla osób zmagających się z chorobami skóry i alergiami. Brak tych substancji zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień.

Dodatkowo są one bardzo elastyczne i dopasowują się do kształtu dłoni, dlatego są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Często wewnątrz używany jest specjalny polimer, który ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie, nawet jeśli dłonie nie są suche. Rekawiczki hybrydowe posiadają matową powierzchnię, która uniemożliwia wyślizgnięcie się trzymanych w rękach przedmiotów. Charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie i nie posiadają wewnątrz talku ani pudru.

Obszary zastosowań rękawiczek hybrydowych

Rekawiczki hybrydowe spełniają szereg norm oraz posiadają wiele atestów. Dopuszczone są więc zatem do użytkowania w branży gastronomicznej. Produkty, które używane są przy kontakcie z żywnością, nie mogą zawierać szkodliwych substancji, ani wchodzić w żadne reakcje chemiczne.

Kolejna branża, w której zastosowanie znajdują takie rękawiczki to usługi związane z czystością. Osoby narażone na kontakt z chemikaliami muszą dbać o swoje dłonie. Idealnie nadają się one również do użytku domowego, przy codziennych porządkach. W mieszkaniach również używane są często silne specyfiki, które mogą podrażniać naszą skórę.

Rękawiczki hybrydowe idealnie nadają się do wszelkich czynności, w których nasze ręce są narażone na szkodliwe czynniki. Nie tylko profesjonalne firmy czy przedsiębiorstwa mogą ich używać. O skórę warto dbać w każdej sytuacji.

Rękawiczki hybrydowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here