Pędzle do makijażu – czym się różnią od siebie?

0
1440

Idealny dzienny makijaż to taki, który podkreśli naszą urodę, ale nadal będzie wyglądać naturalnie. Żeby osiągnąć taki efekt potrzebne nam są odpowiednie kosmetyki, ale i narzędzie. Kształt oraz wielkość pędzla zawsze powinna być dobrana do rodzaju kosmetyku, który zamierzamy aplikować. Jakie pędzle wybrać? Czym się różną między sobą? Które będą najbardziej praktyczne?

Pędzle do makijażu twarzy

W dzisiejszych czasach wybór pędzli do makijażu jest ogromny. U niektórych może wywołać zawrót głowy, u innych zachwyt. Taki szeroki wybór, daje w końcu wiele możliwości. Można jednak również wyróżnić kilka podstawowych pędzli, które powinny znaleźć się w każdej kobiecej kosmetyczce. Są to:

pędzel do podkładu – ma oryginalny kształt, jest płaski i zaokrąglony. Ma sztywne włosie, które jest dość śliskie. Służy do aplikacji podkładu, konturowania bocznych powierzchni nosa oraz rozprowadzania korektora pod oczami. Nie można nazwać tego pędzla, pędzlem precyzyjnym, ponieważ ma dość dużą powierzchnię.

pędzel do pudru – ma duży rozmiar, jest również niesamowicie puchaty i miękki. Doskonale sprawdza się w przypadku aplikacji wszystkich sypkich kosmetyków, które mają utrwalić nasz makijaż.

Przeczytaj też: http://www.ingod.pl/wegiel-aktywny-jakie-ma-zastosowanie-w-kosmetyce/

pędzel kabuki – jest niezbędny jeżeli używamy podkładu mineralnego, sypkiego. Takim pędzlem aplikuje się kosmetyk, za pomocą kolistych ruchów. W ten sposób wmasowujemy produkt w skórę. Ważne jest, żeby to robić delikatnie. Z jego pomocą uzyskamy doskonałe, naturalne krycie.

pędzel do różu – również jest puchaty, ale ma mniejszy rozmiar. Dzięki temu jest bardziej precyzyjny. Idealne sprawdza się do nakładania i rozcierania różu na skórze. Należy to robić zawsze na zewnątrz, w stronę ucha.

pędzel do konturowania – ma charakterystyczny kształt, ponieważ jest ścięty. Idealny do konturowania twarzy, aplikacji bronzera lub różu. Z łatwością możemy nic wymodelować twarz. Również dobrze sprawdza się do rozcierania kosmetyku w jednym kierunku.

pędzel do korektora – swoim wyglądem przypomina pędzel do podkładu, jednak ma mniejszy rozmiar. Jest niesamowicie precyzyjny, dzięki czemu umożliwia nakładanie, wklepywanie, a nawet rozcieranie korektora punktowo oraz pod oczami.

pędzel wachlarzowy – tak zwany wachlarzyk lub miotełka. Jest to pędzel przeznaczony do rozświetlacza lub wymiatania nadmiaru produktu z twarzy.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here