Mezoterapia igłowa na włosy

0
2767

Mezoterapia igłowa na włosy jest coraz częściej wykorzystywaną metodą w walce z wypadaniem włosów. Jego popularność jest uzasadniona, ponieważ daje najlepsze rezultaty, w porównaniu z innymi zabiegami. Korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, u których pojawił się problem.

Powody osłabienia włosów

Dorosły zdrowy człowiek jest posiadaczem około 100 tysięcy włosów na głowie. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie na miejscu włosa, który wypadł, nie wyrasta następny, w konsekwencji czego powstaje łyse miejsce. Przyczyny mogą być różne, zaczynając od zaburzenia hormonów, przez urazy mechaniczne i słabą kondycję psychiczną, aż po złą dietę i poważne choroby. Stres jest częstym czynnikiem powodującym osłabienie włosów. Podobnie jak dieta uboga w cynk i żelazo. Zdarza się, że źle dobrane kosmetyki także pogarszają stan skóry głowy. W takim wypadku należy bezzwłocznie udać się do specjalisty, który dobierze indywidualny tok leczenia. Jednym ze sposobów jest mezoterapia, która przynosi świetne efekty.

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa na włosy to nic innego jak liczne nakłucia skóry, wykonywane przy pomocy igły i strzykawki. Nakłucia powodują stymulację cebulek i przyczyniają się do wzrostu włosa. Poza mechanicznym działaniem, do skóry wszczykiwane są substancje lecznicze, w postaci koktajlu odżywczego lub środków farmakologicznych. Czasem używa się krwi pacjenta, wówczas jest to mezoterapia komórkami macierzystymi. Wykorzystuje ona kooperację komórek własnych z fibryną strukturalną. To, jaki rodzaj mezoterapii będziemy mieli wykonany, zależy od indywidualnych preferencji.

Mezoterapia igłowa głowy efekty

Zarówno w przypadku mezoterapii igłowej tradycyjnej, jak i mezoterapii komórkami macierzystymi, efekty są bardzo dobre. Z tego względu, że najpierw następuje zahamowanie wypadania kolejnych włosów, a następnie wyłysiałe miejsca znikają, wiele osób na nowo może cieszyć się bujną fryzurą. Cebulki świetnie reagują na nakłucia, są pobudzone, zregenerowane i gotowe do wzrostu. Z kolei substancje odżywcze przyspieszają i wzmacniają proces. Jedynym minusem jest niekiedy długi czas oczekiwania na rezultaty, ponieważ dochodzi on do kilku miesięcy, jednak zabieg gwarantuje zdecydowaną poprawę. Warto wiedzieć, że mezoterapia może być wykonywana raz na jakiś czas, w celach zapobiegawczych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here