Jak skręcić kostkę

0
6629

Chcesz dowiedzieć się więcej, na temat tego jak skręcić kostkę jednocześnie kiedy dochodzi rzeczywiście do takiej właśnie sytuacji? Oczywiście trudno odpowiedzieć na pytanie jak skręcić kostkę niejednokrotnie skręcenie stawu skokowego następuje w najmniej oczekiwanym do tego momencie.

Dodatkowo większość z nas nie jest świadomym tego, iż nie tylko w łatwy sposób można skręcić wspomnianą kostkę, lecz że doszło do takiego zdarzenia, mylimy skręcenie ze zwichnięciem. Niestety należy tutaj wspomnieć nie tylko o tym, jak skręcić kostkę w prosty sposób lecz przede wszystkim jak poważna i niebezpieczna może być tego typu kontuzja, która nie zawsze zakłada wyłącznie usztywnienie naszej kostki na jakiś czas, lecz także potrzebę przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

Co zrobić w sytuacji gdy doszło do skręcenia kostki?

Co zrobić w sytuacji gdy doszło do skręcenia kostki? Przede wszystkim jak najszybciej doprowadzić do jej usztywnienia, tutaj im mniej będziemy ją poruszać tym lepiej, pamiętajmy o potrzebie zastosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej. Niech nie dziwi sytuacja oraz fakt, w której wiele osób w żaden sposób nie zabezpiecza stawu skokowego po upadku, czy też w momencie gdy doszło do jego skręcenia.

Dosyć szybko przekonamy się o tym, iż doszło nie tylko do jego przemieszczenia ale również możliwości zapalenia stawów czy też pojawienia się obrzęku, czatem właśnie wspomnianych zakrzepów na żyłach i uszkodzenia kości.

Dlatego jednym z podstawowych oraz najważniejszych kroków jest nie tylko zabezpieczenie, unieruchomienie i usztywnienie okolic stawu skokowego lecz jak najszybsze zgłoszenie się do ortopedy. Dzięki zdjęciu RTG poznamy nie tylko stan naszej kostki, także przekonamy się jak poważny uraz i kontuzja miała w tej sytuacji miejsce. Duże znaczenie ma w tym momencie stopień skręcenia a tym samym inne czynniki dla których nasza kostka będzie wymagać ewentualnie specjalistycznego leczenia.

jak skręcić kostkę

Jak leczy się skręconą kostkę?

Zapewne niejeden raz słyszeliśmy, iż osoba która miała skręconą kostkę musiała przez kilkanaście dni nie tylko doprowadzić do jej usztywnienia, ale również ograniczyć do minimum poruszanie nią. Właśnie w ten sposób dochodzi do optymalnego zrośnięcia się naszych stawów, można powiedzieć iż to nie tylko rozwiązanie które z medycznego punktu widzenia ma co za tym idzie sens, lecz przede wszystkim nawiązuje do bezinwazyjnej metody leczenia.

Zdarzają się jednak przypadki, gdy doszło do zerwania więzadła, zatem co oczywiste konieczny jest zabieg operacyjny który zakłada jego rekonstrukcję. Powyżej wspomniano o nader ważnej kwestii, a mianowicie często zbyt długo zwlekamy nie tylko z wizytą u ortopedy, ale przede wszystkim potrzebą wykonania zdjęcia, co doprowadza do zmiany stopnia skręcenia kostki. Jednym słowem zamiast skończyć się dla nas wyłącznie 2-3 tygodniowym usztywnieniem, za pomocą ortezy zachodzi właśnie konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

Czym prędzej przekonamy się, co z naszą kostką jest nie tak, tym lepiej dla nas a co najważniejsze uzyskamy pomoc ze strony fachowców jacy zadbają o to aby nasz staw skokowy znów funkcjonował jak należy.

Rehabilitacja i fizykoterapia, to coś co przy skręceniu kostki znajduje oczywiste zastosowanie

skręcona kostka

Rehabilitacja i fizykoterapia, to coś co przy skręceniu kostki znajduje oczywiste zastosowanie, niech nie dziwi zatem sytuacja, w której nawiązuje się do potrzeby poddania odpowiednich zabiegów a nawet terapii z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Pewnie, że po okresie usztywnienia naszej kostki, niezbędne będzie jej rozruszanie niekiedy wręcz rehabilitacja i fizykoterapia pozwolą nam na realizację takiego właśnie założenia. Nie należy z nich rezygnować, wręcz przeciwnie w dzisiejszych czasach to nie tylko skuteczna metoda leczenia tego typu urazów jak skręcenie kostki, lecz również wielu innych.

Starajmy się także przynajmniej na samym początku nie przenosić całego ciężaru ciała na słabą co za tym idzie kostkę, tutaj pamiętajmy o okresie jaki potrzebuje ona w aspekcie powrotu do pełnej sprawności. Skręcenie kostki to nader popularny uraz, jaki przytrafia się ludziom w różnym wieku, nie ma tutaj znaczenia nasza sprawność fizyczna czy swoista aktywność.

Wystarczy źle stanąć lub najzwyczajniej w świecie upaść, by przemieścił się staw skokowy, nie ma zatem żadnej rady na to jak można ograniczyć ryzyko wystąpienia skręcenia kostki. Ważniejsze jest zatem odpowiednie działanie, w momencie gdy już doszło właśnie do takiego zdarzenia, oraz co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić.

[Głosów:14    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here