Gogle narciarskie polaryzacyjne – idealne rozwiązanie na stok

0
2346

Jesteśmy w trakcie sezonu zimowego. To długo wyczekiwany moment dla wszystkich fanów białego szaleństwa. Jeśli i ty masz zaplanowany pobyt na stoku, na pewno wiesz jak ważne jest solidne wyposażenie. Strój i akcesoria narciarskie zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę na nartach lub desce. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia są gogle. Gogle snowboardowe lub gogle na narty mają kilka istotnych zadań do spełnienia. Przede wszystkim ochraniają jakże delikatny narząd wzroku – oczy. Podczas jazdy lub upadku nie trudno o uszkodzenie wzroku. Ponadto, gogle chronią oczy przed wiatrem i pędem powietrza, powstającym podczas szybkiego szusowania. Zabezpieczają również oczy przed płatkami śniegu, które niesione wiatrem, mogą pogarszać widoczność i utrudniać bezpieczne manewrowanie. Czy to jednak wszystkie funkcje, które mają spełniać gogle narciarskie lub snowboardowe? Nie!

Gogle polaryzacyjne chronią przed słońcem

Jednym z większych problemów, z którymi muszą zmagać się narciarze i snowboardziści się oślepiające promienie słońca. Na stoku ich działanie jest kilkukrotnie bardziej odczuwalne, ponieważ światło odbijając się od śniegu, ze spotęgowaną siłą atakuje oczy narciarzy. Oślepienie światłem słonecznym, mogą oni chwilowo stracić orientację w terenie. Stąd już tylko krok do groźnego wypadku z udziałem samych siebie lub innych ludzi. Aby skutecznie bronić się przed oślepiającymi promieniami słońca, stosuje się polaryzacyjne gogle na narty.

Jak zbudowane są gogle polaryzacyjne?

Na pierwszy rzut oka polaryzacyjne gogle snowboardowe wyglądają tak samo jak standardowe. Filtr polaryzacyjny, którego zadaniem jest rozpraszanie promieni słonecznych nie jest widoczny gołym okiem. Ma on bezbarwny kolor i nie wpływa na pogorszenie jakości widzenia przez gogle. Wręcz odwrotnie. Jazda na desce lub nartach staje się prawdziwą przyjemnością, szczególnie wtedy, kiedy słońce oświetla twarz. Gogle polaryzacyjne mogą występować w wielu wariantach – dla dorosłych jako wersje damskie i męskie oraz dla dzieci. Szybka w goglach polaryzacyjnych może być bezbarwna lekko dymiona lub jako szybka lustrzanka w różnych zabarwieniach – niebieskich, żółtych i innych. Mając gogle snowboardowe dymione, możliwe jest zobaczenia przez nie twarzy. Natomiast gogle lustrzane pozwalają spoglądać przez nie wyłącznie od środka.

Wszystkie gogle na narty i snowboardowe posiadają regulację rozmiaru

Gogle mocuje się na głowie przy pomocy specjalnej taśmy elastycznej. Ma ona szerokość kilku centymetrów, dzięki czemu dobrze przylega do powierzchni głowi, równomiernie rozkładając obciążenie. Gogle produkowane są w rozmiarach dla dzieci i dorosłych. Aby dopasować taśmę do wielkości głowy, wystarczy wyregulować długość taśmy na specjalnej plastikowej klamrze. Tolerancja rozmiaru może sięgać nawet kilkunastu centymetrów. Wybierając polaryzacyjne gogle narciarskie i gogle snowboardowe, można bez ograniczeń wybierać spośród wielu różnych modeli, różniących się kolorem szybki, jak i kolorystyką ramki oraz taśmy. Sportowe wzory w intensywnych kolorach mieszają się z modelami o stonowanym wzornictwie, najczęściej wyposażonych w ciemne / czarne taśmy mocujące.

Sklep eOkulary

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here