Packshot – co to takiego?

0
2984

Jak powszechnie wiadomo, możliwości związane z reklamowaniem są obecnie ogromne, w związku z tym marketingowcy szukają nowych sposobów na dotarcie do klienta i kanałów perswazji. Reklama wizualna jest najbardziej efektywna. Dlatego też przekaz zawierający zdjęcia, przyciągające uwagę obrazy oraz zachęcające rozwiązania kolorystyczne przyciągają uwagą. Coraz częściej słyszy się, że packshoty są metodą fotografii, którą z powodzeniem wykorzystuje się w marketingu. Najlepiej sprawdza się oczywiście w reklamowaniu produktów. Warto się zatem przyjrzeć packshotom.

Czym jest packshot?
Packshot jest zdjęciem, które po prostu pokazuje produkt. W branży reklamowej i fotograficznej jest to po prostu przedstawienie produktu przy pomocy statycznego lub ruchomego obrazu. W przypadku obrazu ruchomego obrazu jet to po prostu zdjęcie obrotowe, które powstało poprzez wykonanie sekwencji zdjęć. Podstawową cechą packshotu jest fakt, że ma on na calu rzetelne i dokładne odwzorowanie produktu. To właśnie reklamowany produkt ma być głównym elementem zdjęcia, a bardzo często jedynym. Wymaga to odpowiednich przygotowań, wykonania, a następnie obróbki danych zdjęć. Jest to zatem sposób o bardzo prostej formie na przedstawienie produktu, który klient zamierza obejrzeć lub kupić.

Jak wykonuje się packshoty?
Wykonanie packshotu wiąże się z posiadaniem odpowiedniego sprzętu lub studia fotograficznego. Packshot posiada kilka cech, które sprawiają, że odniesie on sukces marketingowy. W związku z tym przygotowując fotografie należy pamiętać, że muszą być one odpowiednio naświetlone. Pomaga to w dalszej obróbce zdjęć. Przy tworzeniu packshotów bardzo często używa się białego tła, które następnie ułatwia szparowanie, czyli wycinanie przedmiotu z tła. Niejednokrotnie podczas robienia zdjęć niezbędne są podpórki, wieszaki itp. Dlatego też konieczna jest potem obróbka, która pozwala na usunięcie ich z kadru. Zdjęcie produktowe powinno być też ostre i wiernie oddawać kolory W przypadku braku tych cech obraz może być zakłamany, a to wiąże się z niezadowoleniem klienta, a nawet reklamacją produktu. Warto zatem zapamiętać, że packshot powinien skupiać się głównie na produkcie, jego cechach, wyglądzie itp. Podsumowując, packshot powinien wyeksponować produkt jak najlepiej.

Gdzie wykorzystuje się packshoty?
Wszędzie. Oczywiście jest to odpowiedź ogólnikowa, trochę z przymrużeniem oka. Najczęściej packshoty są wykorzystywane przez sklepy internetowe. Tradycyjne zdjęcia produktowe oraz te obrotowe są świetnym rozwiązaniem, które pozwala klientowi na dokładne przyjrzenie się produktowi. Ponadto packshoty mogą być stosowane przy tworzeniu ulotek, banerów, bilbordów oraz całych kampanii reklamowych. Dobry packshot jest wstępem do przygotowania dobrej akcji marketingowej. Warto pamiętać, że prawo chroni kupujących i m.in. dzięki temu packshoty są tak rzetelne. Można je wykorzystywać w marketingu, ale nie mogą być one zakłamane, idealizować produktu itp. Dzięki packshotom klient może zapoznać się z produktem bez wychodzenia z domu, bez obaw związanych z jego rzeczywistym wyglądem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here