Jak wygląda zabieg z laserem frakcyjnym CO2?

0
1692

Dermatologia to dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny. Nowe możliwości oferuje przede wszystkim nowoczesna technologia, taka jak laser frakcyjny CO2. Na czym polega terapia laserowa stosowana w dermatologii? W jakich schorzeniach będzie pomocna i jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie stosowane w leczeniu wielu schorzeń o podłożu dermatologicznym. W terapii używa się lasera światłowodowego, który produkowany jest z włókna szklanego. Jego największą zaletą jest duża dokładność. Światło produkowane przez ten typ lasera rozchodzi się równomiernie na powierzchni skóry, ponieważ impulsy świetlne mają mikroskopijną średnicę. Światło tworzy więc siateczkę z cienkimi otworami, bez problemu wnikając w głębsze warstwy skóry i stymulując ją do pracy. Dzięki terapii laserowej skóra ulega odnowieniu, a uszkodzony naskórek ustępuje miejsca zdrowej, elastycznej tkance o lepszej odporności.

W jakich schorzeniach dermatologicznych pomoże terapia laserowa?

Laser frakcyjny CO2 znajduje szerokie zastosowanie w dermatologii. Istnieje szereg dolegliwości, które mogą być leczone z jego użyciem – od tych mniej poważnych, które stanowią przede wszystkim defekt estetyczny, po poważne, bolesne uszkodzenia tkanek.
Terapia laserowa stosowana jest między innymi przy suchej, zniszczonej skórze, zaskórnikach, przebarwieniach i plamach starczych. Pomaga wyrównać koloryt skóry i usunąć jej nierówności, a także zmniejszyć szorstkość. Laser frakcyjny CO2 wykazuje dużą skuteczność w leczeniu uszkodzeń słonecznych, rozstępów, blizn różnego pochodzenia oraz rozległych zmian naczyniowych.

Jak przebiega leczenie laserem frakcyjnym CO2?

Na czym polega terapia laserowa? Ten typ leczenia jest polecany przede wszystkim ze względu na małą inwazyjność i dużą skuteczność. Laser pozwala osiągać doskonałe efekty, a nie niszczy skóry i nie ma efektów ubocznych. Laser frakcyjny CO2 może być stosowany prawie u każdego pacjenta – z wyłączeniem kobiet ciężarnych i karmiących piersią oraz osób zmagających się z aktywnym nowotworem.
Cały zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jest wyczuwalny jako delikatne mrowienie, ale nie bolesny. Pierwsze efekty są widoczne po kilku dniach, a najlepiej skóra prezentuje się po kilku tygodniach. W leczeniu poważnych schorzeń zabieg musi być kilkukrotnie powtarzany.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here